Cursuri dans nunta dvs, personalizate, pentru miri&nasi & cavaleri de onoare – tinute de DAnceTime din iulie 2005

CALCAT PE PICIORBun gasit, Daca se aproprie nunta ta sau a unor prieteni iar tu esti nasa/nas cu siguranta cauti pentru cursuri cu un program flexibil intre 9-22 agreat impreuna cu scoala de dans. Sa ne prezentam, Suntem DanceTime- scoala de dans cu experienta din 2005 si instructori dansatori profesionisti, pedagogi calmi si cu rabdare.  Sala de dans in care vei invata o sa fie o sala de dans cu oglinzi, parchet, special amenajata, calda iarna si racoroasa cu aer conditionat vara tinand cont de canicula de afara. Toate aceste le gasesti la noi, Scoala de Dans DAnceTime!! Vino intr-o vizita la noi cu un telefon inainte, suntem situati la cateva minute de zona Pta Victoriei/Romana/Dorobanti/Stefan cel Mare/ Floreasca, mai exact pe Str Ion Bogdan nr 15, etaj 1.

Cursuri de dans nunta Bucuresti - conditii foto generala Scoala de Dans DAnceTime
Cursuri de dans nunta Bucuresti – conditii fotografie generala – Scoala de Dans DAnceTime. Sala in care inveti

,,Aştept cu nerăbdare primul dans. Mă tem că nu mai ştiu paşii, mişcările. Arunc o privire pe ultima repetiţie, înregistrată pe aparatul foto. Şi repet în gând mişcările invatate…” (din jurnalul unei mirese).

Oare ce dans se potriveste mai mult pentru dvs? Ce stil este mai usor de invatat? Cate sedinte ne sunt necesare? Sunt poate doar cateva dintre intrebarile voastre insa sa stiti ca si noi avem intrebari inainte de a incepe. Ca sa clarificam intrebarile aparute va invitam la sediu, beneficiem de experienta in domeniu din anul 2005, mai multe sute de cupluri ne-au trecut pragul in cadrul cursurile private speciale de dans pentru o nunta @ fara griji@ DanceTime.

Dance_07_2_lectii valsul mirilor si nasi

PROMOTIE: Cumpara intre 15.02.2019-15.03.2019 un pachet de dans Lotus Wedding&Joy personalizat cu program flexibil si reducere intre 16 – 25 % pentru orele tinute de instructorii dansatori profesionisti, pedagogi calmi si cu rabdare in sala de dans DAnceTime special amenajata ce arata ca in poza de mai sus! 

NOTA: La DAnceTime veti fi singuri in sala de dans, fara alti cursanti, nu cum se intampla in alte locuri din Bucuresti. La DAnceTime programul cursurilor particulare poate fi agreat impreuna intre orele 9-22:00 si sambata 10-16. DAnceTime ofera inca din anul 2005 lectii de dans speciale pentru nunta in sali de dans fara praf, fara inghesuiala, cu instructori dansatori profesionisti, calmi si cu rabdare. 

Ce contine un pachet: lectii individuale personalizate unde veti fi singuri sala de dans, fara alte cupluri, cu program flexibil si agreat impreuna si o coregrafia ce poate fi simpla dar de efect. In plus DAnceTime tine cursuri de dans intr-un spatiu special amenenajat, sala de dans DAnceTime fiind noua cu parchet, oglinzi mari. Instructorii DanceTime sunt fosti dansatori profesionisti, pedagogi calmi si cu rabdare.

incepe din timp valsul miresei

Vino la o intalnire de consiliere si organizare a strategiei de invatare la DanceTime.

Experienta acumulata din 2005 in cursurile de dans speciale pentru nunta ne-a facut sa observam faptul ca ficare om este diferit si invata mai usor sau mai greu, mai mecanic sau mai natural avand sau nu dansul in sange, de aceea va sfatuim sa incepeti cu aproximativ 2 luni inainte cursul de dans. Ar fi ideala participarea la 1 poate 2 module de grup unde corpul isi poate da drumul catre miscarea naturala si ulterior participarea la cateva sedinte particulare personalizate de coregrafie pe o melodie de vals vienez. In felul acesta corpul a devenit mai flexibil, mobil, miscarea mai placuta vazului si putem sa cream impreuna coregrafii din pasi de dans personalizati pe o anumita melodie/stil de dans, pasi de valsul miresei (valsul miresei poate fi orice stil) simplii dar eleganti, atractivi & zburdalnici, dinamici sau lenti exprimand pe deplin iubirea din voi. Daca timpul dvs fata de de data nuntii nu permite nu este nici o problema, gasim solutia potrivita.

Pachetele DAnceTime sunt disponibile mai jos.


Conditii sali de dans DanceTime, Program cursuri nunta ta.

Cursurile particulare de dans pentru nunta de la DanceTime se desfasoara in spatii special amenajate nou construite si in sali fara praf, inghesuiala (vezi foto). Profesorii DAnceTime sunt pedagogi calmi si cu rabdare, fosti si actuali dansatori profesionisti, cu experienta de peste 10 ani in concursuri de dans sportiv! Oferim garantia ca veti fi singuri in sala, fara alti cursanti. Inveti si te bucuri de servicii de calitate din anul 2005 pentru orice eveniment frumos din viata ta: seara nuntii, botezul copiilor tai sau alta forma de party. 

Ce alte dansuri se mai pot invata  pentru nunta dvs?

Ca sa fiti 100 % la inaltime in noaptea nuntii pe ringul de dans va putem arata in plus in afara coregrafiei care poate fi de vals vienez si alte dansuri de societate sau de dansuri populare sau disco sau dansuri latino-americane: Tango Argentinian, Salsa, Rock`n`roll, Slow-fox, Vals lent, Bachata, Merengue, Rumba etc.

Tips. Afla ca si in anul 2019 sunt la moda colaje din 2-3-4 melodii ce includ sau nu stilul vals vienez. Valsul vienez este totusi un stil de dans usor de invatat, cu un ritm mediu ca si rapiditate.

Dvs ce pachet vi se potriveste? Cate dansuri vreti sa invatati /pregatiti?

Abonamentul Lotus Wedding&Joy* – miscare si dans in mod frecvent -sunt abonamente de 24 sedinte, 36 sedinte, 48 sau 96 sedinte – includ reduceri si lectii bonus fata de pachetul small si sunt potrivite pentru miscare in mod frecvent, imbinarea utilului cu placutul si ca sa nu mai stati niciodata pe scaun la petreceri, baluri, nunti sau cluburi. Cu aceste pachete va vom invata peste 25 stiluri de dans (latino,salsa, de societate, tango, vals, bachata, disco, populare sau dans modern) sau puteti folosi aceste pachete pentru nunta dumnevoastra invatand coregrafii personalizate si colaje. In plus “Lotus” include sugestii pentru diete si lectii de dans cu randament crescut pentru un tonus excelent. Daca sunteti in forma fizica putem suplimenta durata sedintei cu 30 sau 60 minute.

Abonament Small – 8 lectii particulare personalizate condensate – este abonamentul potrivit daca sunteti pe fuga inaintea unui eveniment important din viata dumneavoastra (nunta de ex) si vreti sa invatati cativa pasi dintr-un dans-de exemplu- vals vienez.

telefon scoala de dansCONTACTI DANCETIME SI STABILITI O INTALNIRE LA 0726 328 891 (apelabil intre orele 10.00 – 20.00 si sambata 10.00 – 18.00). Vom discuta in cadrul unei intalniri preliminare, va vom oferi consultanta cu privire la program/ dansuri/ melodii/ coregrafie la sediul scolii.

Alte informatii utile:
– la ultimele 2 sedinte va recomandam sa folositi la antrenamente incaltamintea din seara nuntii;
– programarea unei lectii se face de obicei cu cateva zile inainte;
– anularea si reprogramarea unei lectii particulare se face telefonic cu minim 24 ore inainte.

TAG: dansul mirilor – valsul miresei – vals vienez – valsul mirilor –  Cursuri de dans nunta Dance Time Bucuresti

Pagina actualizata la 01.03.2019