Scoala de Dans DAnceTime! Din anul 2005 facem coregrafii si cursuri de dansul mirilor, personalizate,dedicate cu orar flexibil, atat pentru miri cat si pentru nasi, in 2 variante: ore de grup dar si ore individuale. Vino intr-o vizita la noi cu melodia ta pentru consultanta gratuita, suntem situati la cateva minute de zona Pta Victoriei – Romana – Dorobanti – Stefan cel Mare – Floreasca.

CALCAT PE PICIOR,,Aştept cu nerăbdare primul dans. Mă tem că nu mai ştiu paşii, mişcările. Arunc o privire pe ultima repetiţie, înregistrată pe telefon. Şi repet în gând mişcările invatate la cursurile de dansul mirilor …” (din jurnalul unei mirese).

Cursuri de dans nunta Bucuresti - conditii foto generala Scoala de Dans DAnceTime
Cursuri de dans nunta Bucuresti – conditii fotografie generala – Scoala de Dans DAnceTime. Sala in care inveti

RECOMANDAREA DANCETIME PENTRU DANSUL MIRILOR SI NUNTIILE DIN ANUL 2023. Pentru ca sa dansezi natural la nunta ta si fara griji, iti recomandam pentru inceput un modul de dans intr-o semi-grupa cu mix de dansuri. Ulterior, daca nu esti perfect multumit cu ce ai invatat la orele de grup si vrei o coregrafie/dans ceva mai speciala/personalizata, achizitioneaza 1-2 sedinte private personalizate, de slefuire.


Cateva dintre intrebarile voastre pe care doriti sa ni le adresati:

Oare ce dans se potriveste mai mult pentru tine? Ce stil este mai usor de invatat? Cate sedinte sunt necesare? Te gandesti sa inveti numai primul dans sau/si alte dansuri ca sa nu stai pe scaun dupa primul dans? Sunt poate doar cateva dintre intrebarile voastre. Ca sa clarificam intrebarile aparute va invitam la receptia scolii pentru consultanta gratuita, beneficiem de experienta in domeniu din anul 2005, mai multe sute de cupluri ne-au trecut pragul in cadrul cursurile private speciale de dans pentru o nunta @ fara griji@ DanceTime.


La consultanta preliminara poti sa vii la DAnceTime cu melodia, noi iti vom putea face coregrafia de dansul mirilor, repede, in cateva lectii personalizate, depinde de tine, de melodie, de dorintele de coregrafie (simpla dar de efect sau deosebita -unde tu poti interveni si alege pasii, prizele ce le vom introduce).


Dance_07_2_lectii valsul mirilor si nasi

La DAnceTime veti fi singuri in sala de dans, fara alti cursanti, avand toata atentia profesorului. La DAnceTime programul cursurilor particulare poate fi agreat impreuna intre orele 09;00-22:00 si sambata 10-16. DAnceTime ofera inca din anul 2005 lectii de dans speciale pentru nunta in sali de dans fara praf, fara inghesuiala, cu instructori dansatori profesionisti, calmi si cu rabdare. 

Incepe din timp dansul miresei
Dansul mirilor. Pentru ca nimeni nu s-a nascut invatat.

Doriti seara cursuri de dansul mirilor in timpul saptamanii ziua sau seara sau/si in weekend ? DAnceTime are flexibilitati de program!

 

Abonamentele si costurile sunt personalizate in functie de program (ziua/versus seara), stilul melodiei si dificultatea sa (vals vienez versus alte stiluri), precum si dorintele tale in personalizarea coregrafiei. La consultanta preliminara poti sa vii la DAnceTime cu melodia, noi iti facem coregrafia, repede, in cateva lectii personalizate, depinde de tine, de melodie, de dorintele de coregrafie (simpla dar de efect sau deosebita -unde tu poti interveni si alege pasii, prizele ce le vom introduce). 

Ce contine un pachet de dans:

Abonament Small – 8 lectii particulare personalizate condensate din orice stil de dans – este abonamentul potrivit daca sunteti pe fuga inaintea unui eveniment important din viata dumneavoastra (nunta de ex).

Abonamentele Lotus Wedding & Joy –  ca sa nu mai stati niciodata pe scaun la petreceri, baluri, nunti si daca doresti sa dansezi toata seara nuntii&toata viata ta! Sunt abonamente de 24 sedinte, 36 sedinte, 48 sau 96 sedinte.  Cu aceste pachete va vom invata peste 25 stiluri de dans (latino,salsa, de societate, tango, vals, bachata, disco, populare sau dans modern) sau puteti folosi aceste pachete pentru nunta dumnevoastra invatand coregrafii personalizate si colaje din mai multe stiluri. Daca sunteti in forma fizica putem suplimenta durata sedintei cu 30 sau 60 minute.

PROMOTIE: Cumpara intre 28.01.2023-31.01.2023 un pachet de dans Lotus Wedding&Joy personalizat din orice stil de dans cu program flexibil si reducere intre 3 – 12 % pentru orele tinute de instructorii dansatori profesionisti, pedagogi calmi si cu rabdare in sala de dans DAnceTime special amenajata ce arata ca in poza de mai sus!

Vino la o intalnire la DanceTime de consiliere si organizare a strategiei de invatare.

Experienta acumulata din 2005 in cursurile de dans speciale pentru nunta ne-a facut sa observam faptul ca ficare om este diferit si invata mai usor sau mai greu, mai mecanic sau mai natural avand sau nu dansul in sange, de aceea va sfatuim sa incepeti cu aproximativ 2 luni inainte cursul de dans. Ar fi ideala participarea la 1 poate 2 module de grup unde corpul isi poate da drumul catre miscarea naturala si ulterior participarea la cateva sedinte particulare personalizate de coregrafie pe o melodie de vals vienez. In felul acesta corpul a devenit mai flexibil, mobil, miscarea mai placuta vazului si putem sa cream impreuna coregrafii din pasi de dans personalizati pe o anumita melodie/stil de dans, pasi de valsul miresei (valsul miresei poate fi orice stil) simplii dar eleganti, atractivi & zburdalnici, dinamici sau lenti exprimand pe deplin iubirea din voi. Daca timpul dvs fata de de data nuntii nu permite nu este nici o problema, gasim solutia potrivita.

Ce alte dansuri se mai pot invata  pentru nunta?

Tips. Afla ca sunt la moda colaje din 2-3-4 melodii ce includ sau nu stilul vals vienez. Valsul vienez este totusi un stil de dans usor de invatat, cu un ritm mediu ca si rapiditate.

telefon scoala de dansCONTACTI DANCETIME SI STABILITI O INTALNIRE LA 0726 328 891 (apelabil intre orele 10.00 – 20.00 si sambata 10.00 – 18.00). Vom discuta in cadrul unei intalniri preliminare, va vom oferi consultanta cu privire la program/ dansuri/ melodii/ coregrafie la sediul scolii.

Politica scolii:
– nu vom face programari telefonice de lectii fara sa fie finalizata inscrierea.

– anularea si reprogramarea unei intalniri se face cu minim 24 ore inainte, in caz contrar sedinta poate fi considerata efectuata.
– la ultimele 2 sedinte va recomandam sa folositi la antrenamente incaltamintea din seara nuntii;

TAG: dansul mirilor – valsul miresei – vals vienez – valsul mirilor –  Cursuri de dans nunta Dance Time Bucuresti