Cursuri dans nunta dvs, personalizate, pentru miri&nasi & cavaleri de onoare – tinute de DAnceTime din iulie 2005

CALCAT PE PICIORBun gasit, Daca se aproprie nunta ta sau a unor prieteni iar tu esti nasa/nas cu siguranta cauti pentru cursuri un program flexibil intre 9-22 agreat impreuna cu noi, scoala de dans DanceTime. Sa ne prezentam, Suntem DanceTime- scoala de dans cu experienta din 2005 si instructori dansatori profesionisti, pedagogi calmi si cu rabdare.  Sala de dans in care vei invata o sa fie o sala de dans cu 50  mp  de oglinzi, special amenajata cu parchet&sistem audio performant, calda iarna si racoroasa vara. Toate aceste le gasesti la noi, Scoala de Dans DAnceTime!! Vino intr-o vizita la noi cu un telefon inainte, suntem situati la cateva minute de zona Pta Victoriei/Romana/Dorobanti/Stefan cel Mare/ Floreasca.

Cursuri de dans nunta Bucuresti - conditii foto generala Scoala de Dans DAnceTime
Cursuri de dans nunta Bucuresti – conditii fotografie generala – Scoala de Dans DAnceTime. Sala in care inveti

,,Aştept cu nerăbdare primul dans. Mă tem că nu mai ştiu paşii, mişcările. Arunc o privire pe ultima repetiţie, înregistrată pe aparatul foto. Şi repet în gând mişcările invatate…” (din jurnalul unei mirese).


RECOMANDAREA DANCETIME PENTRU NUNTIILE DIN ANUL 2020. Incepe cu cateva luni inainte, pentru ca sa dansezi natural la nunta ta si fara griji, cu un modul de dans de grup cu 3-4 dansuri incluse si ulterior, daca mai este necesar, achizitioneaza cateva sedinte private personalizate (asta daca nu esti perfect multumit cu ce ai invatat la orele de grup si vrei ceva special).


Oare ce dans se potriveste mai mult pentru dvs? Ce stil este mai usor de invatat? Cate sedinte ne sunt necesare? Sunt poate doar cateva dintre intrebarile voastre insa sa stiti ca si noi avem intrebari inainte de a incepe. Ca sa clarificam intrebarile aparute va invitam la sediu, beneficiem de experienta in domeniu din anul 2005, mai multe sute de cupluri ne-au trecut pragul in cadrul cursurile private speciale de dans pentru o nunta @ fara griji@ DanceTime.


Acordam pe baza experientei de 14 ani si in limita posibilitatilor fizice de timp, recomandari si consultanta preliminara numai la sediul scolii, nu prin telefon. Sunati la 0726328891 la DAnceTime, ne bucuram sa va sprijinim cu primii pasi, ca si sot si sotie.


Dance_07_2_lectii valsul mirilor si nasi

La DAnceTime veti fi singuri in sala de dans, fara alti cursanti, nu cum se intampla in alte locuri din Bucuresti. La DAnceTime programul cursurilor particulare poate fi agreat impreuna intre orele 10-22:00 si sambata 10-16. DAnceTime ofera inca din anul 2005 lectii de dans speciale pentru nunta in sali de dans fara praf, fara inghesuiala, cu instructori dansatori profesionisti, calmi si cu rabdare. 

Ce contine un pachet: lectii individuale personalizate unde veti fi singuri sala de dans, fara alte cupluri, cu program flexibil si agreat impreuna si o coregrafia ce poate fi simpla dar de efect. In plus DAnceTime tine cursuri de dans intr-un spatiu special amenenajat, sala de dans DAnceTime fiind noua cu parchet, oglinzi mari. Instructorii DanceTime sunt fosti dansatori profesionisti, pedagogi calmi si cu rabdare.

incepe din timp valsul miresei

Tie ce pachet ti se potriveste? Inveti numai primul dans sau sa dansezi toata seara&toata viata? Pe ce stiluri si pe cate dansuri vreti sa va miscati? Doriti seara cursuri si in weekend sau ziua?

Oferta in intervalul 10:00-17:00, in limita numarului de locuri disponibil:

Abonament start: 3 sedinte de vals vienez:  250 lei.

Abonament very small: 4 sedinte de vals vienez:  332 lei

1 sedinta vals vienez: 99 lei.

NOTA: Tarifele de mai sus includ toate taxele si sunt exprimate pentru fiecare persoana,nu pe cuplu.

Pentru  alte melodii costurile sunt diferite si personalizate in functie de gradul de dificultate al melodiei dvs. 

Abonamentele Lotus Wedding & Joy –  ca sa nu mai stati niciodata pe scaun la petreceri, baluri, nunti si daca doresti sa dansezi toata seara nuntii&toata viata ta! Sunt abonamente de 24 sedinte, 36 sedinte, 48 sau 96 sedinte.  Cu aceste pachete va vom invata peste 25 stiluri de dans (latino,salsa, de societate, tango, vals, bachata, disco, populare sau dans modern) sau puteti folosi aceste pachete pentru nunta dumnevoastra invatand coregrafii personalizate si colaje din mai multe stiluri. Daca sunteti in forma fizica putem suplimenta durata sedintei cu 30 sau 60 minute.

Abonament Small – 8 lectii particulare personalizate condensate din orice stil de dans – este abonamentul potrivit daca sunteti pe fuga inaintea unui eveniment important din viata dumneavoastra (nunta de ex).

PROMOTIE: Cumpara intre 28.10.2019-20.12.2019 un pachet de dans Lotus Wedding&Joy personalizat din orice stil de dans cu program flexibil si reducere intre 10 – 19 % pentru orele tinute de instructorii dansatori profesionisti, pedagogi calmi si cu rabdare in sala de dans DAnceTime special amenajata ce arata ca in poza de mai sus!

Vino la o intalnire la DanceTime de consiliere si organizare a strategiei de invatare.

Experienta acumulata din 2005 in cursurile de dans speciale pentru nunta ne-a facut sa observam faptul ca ficare om este diferit si invata mai usor sau mai greu, mai mecanic sau mai natural avand sau nu dansul in sange, de aceea va sfatuim sa incepeti cu aproximativ 2 luni inainte cursul de dans. Ar fi ideala participarea la 1 poate 2 module de grup unde corpul isi poate da drumul catre miscarea naturala si ulterior participarea la cateva sedinte particulare personalizate de coregrafie pe o melodie de vals vienez. In felul acesta corpul a devenit mai flexibil, mobil, miscarea mai placuta vazului si putem sa cream impreuna coregrafii din pasi de dans personalizati pe o anumita melodie/stil de dans, pasi de valsul miresei (valsul miresei poate fi orice stil) simplii dar eleganti, atractivi & zburdalnici, dinamici sau lenti exprimand pe deplin iubirea din voi. Daca timpul dvs fata de de data nuntii nu permite nu este nici o problema, gasim solutia potrivita.

Ce alte dansuri se mai pot invata  pentru nunta dvs?

Tips. Afla ca si in anul 2019 sunt la moda colaje din 2-3-4 melodii ce includ sau nu stilul vals vienez. Valsul vienez este totusi un stil de dans usor de invatat, cu un ritm mediu ca si rapiditate.

telefon scoala de dansCONTACTI DANCETIME SI STABILITI O INTALNIRE LA 0726 328 891 (apelabil intre orele 10.00 – 20.00 si sambata 10.00 – 18.00). Vom discuta in cadrul unei intalniri preliminare, va vom oferi consultanta cu privire la program/ dansuri/ melodii/ coregrafie la sediul scolii.

Alte informatii utile:
– la ultimele 2 sedinte va recomandam sa folositi la antrenamente incaltamintea din seara nuntii;
– programarea unei lectii se face de obicei cu cateva zile inainte;
– anularea si reprogramarea unei lectii particulare se face telefonic cu minim 24 ore inainte.

TAG: dansul mirilor – valsul miresei – vals vienez – valsul mirilor –  Cursuri de dans nunta Dance Time Bucuresti

Pagina actualizata la 23.11.2019

La consultanta preliminara poti sa vii la DAnceTime cu melodia, noi iti facem coregrafia, repede, in 4-5-6 lectii personalizate,depinde de tine, de melodie, de dorintele de coregrafie (simpla dar de efect sau deosebita -unde tu poti interveni si alege pasii, prizele ce le vom introduce)