Cursuri de Tango Argentinian in Bucuresti – Scoala DANCETIME – Zona Sector 2 si 1

Imagine de prezentare studio DanceTime- cursuri de tango argentinian adulti Bucuresti
Imagine de prezentare din studioul DanceTime Bucuresti unde se tin si cursuri de tango argentinian pentru adulti dar si de alte 25 dansuri

cursuri-tango-la-dancetime-bucuresti

Spatiu dedicat, conditii ideale
Spatiu dedicat, conditii ideale

Seducator si pasional – Modulul de Tango Argentinian de la DAnce Time.

Initiem noi cursuri de tango argentinian unde se vor studia atat pasii de tango, de la simplu la complex, cat si tehnicile de LEADING care permit dansul improvizatie, facand astfel posibil dansul LIBER, spontan si spectaculos in acelasi timp. Dar vom incepe usor, de la ideea de tango si de la bazele tango-ului ajungand apoi pana la tango-ul argentinian cu diferentele sale. Participarea la aceste cursuri de dans de tango de grup, referire numai la modulele cu tango argentinian, se face cu partener, domnii pot participa si singuri iar in masura in care sunt mai multi domni single vom anunta pe site si vom permite participarea si participarea doamnelor single. Tango-ul este un dans de pereche. Daca nu ai partener sau partenerul tau nu vrea sa participe solutia este sa urmezi ore doar tu si profesorul in sala de dans (ore particulare-detalii aici-click)tango-argentian

FORMAM GRUPE DE INITIERE CU INCEPERE IN CURAND SAU ORE PARTICULARE DEBUT ORICAND IN BAZA PROGRAMARII.

Grupa 8 – curs de dans incepatori – orar luni si miercuri de la 19:00, in formare. Fiind un dans de pereche am introdus participarea pentru Doamne numai impreuna cu partener. In situatia in care se inscriu Domni single, Doamnele ne pot lasa o cerere telefonic – vor fi trecute pe o lista de asteptare si anuntate despre numarul de barbati single inscrisi (daca exista).

Daca nu doresti sa mai astepti un partener single de la noi de la cursuri ALEGE LECTIILE PARTICULARE pentru multiple avantaje – In plus ora de incepere si programul lor este flexibil (1-2-3-4 sedinte pe saptamana), inveti direct de la profesor si avansezi repede in tainele tango-ului, in plus ve-ti fi singuri in sala de dans, fara alti cursanti. Mai multe detalii despre lectiile particulare va oferim telefonic dar si aici – click – lectii particulare de tango argentinian by DanceTime.CALCAT PE PICIOR CU TEXT

Durata acestor cursuri de dans in grup unde se studiaza numai tango argentinian este pentru fiecare modul – 6 saptamani/ 12 sedinte. Abonamentul (850 lei – 790 lei/modul, reducere promotionala valabila intre 01.01.2024-08.01.2024) se poate achita in numerar sau prin OP inainte cu cateva zile de incepere. Participarea la aceste module doar cursuri de tango argentinian in grup se face cu partener. Sau exista inca o solutie sa vii la cursuri mixte de dans in grup, cu mai multe stiluri printre care si tango, modulele mixte fiind gandite pentru oameni single, fara partener.

Cum participi? Cum ai locurile asigurate?

a) primul pas este rezervarea telefonica ;
pasul b) este vizita la sala de dans (numai seara) pentru completarea formularului de inscriere si achitarea cursului.

pasul c) inceperea ulterioara a cursului.

 

Sala de dans DAnceTime.
Sala de dans DAnceTime.


nulasapemaine

Tango Argentinian Cursuri Tango Argentinian – DAnceTime Bucuresti