Te poti inscrie acum prin promo si copilul tau poate incepe in cateva zile lectii de dans cu maxim 10 copii/curs pe orar marti&joi, joi&vineri si vineri & sâmbătă. Aceste cursuri de dans pentru copii sunt organizate pe categorii, 4-7 ani si 7-14 ani. Detalii mai jos despre modulele DAnceTime ce includ mix de cursuri dans modern copii si dans sportiv.

 

cursuri dans copii bucuresti


Bun gasit.

La DAnceTime copilul tau poate avea 2 variante de a participa la o activitate distractiv – educativa:

1. Cursuri de dans de grup cu maxim 10 copii/grupa, cu variante de program prezentat mai jos.

2. Lectiile particulare pentru copii (singuri in sala fara alti copii) si cu orar flexibil. Detalii pot fi citite – click aici– sau la telefon 0726328891.

DAnceTime este o scoala de dans si miscare pentru intreaga familie si organizeaza in Bucuresti, la granita dintre sectorul 1 cu 2, cursuri de dans social pentru copii cat si pentru parintii lor. Salile de dans sunt special amenajate, fara praf, fara inghesuiala. Grupele DAnceTime au numar mic de participanti, instructorii sunt fosti dansatori profesionisti, pedagogi calmi, cu rabdare.  Dansul este bucuria copiilor si poate fi si a parintiilor ce pot urma si ei, in paralel, in sala nr. 2, un curs de miscare&dans adaptat adultiilor.

DANCETIME doreste prin programa scolii sa sprijine procesul de dezvoltare al copiilor intr-un mod armonios, echilibrat si folositor pentru mai tarziu in viata adulta. Conceptul DAnce Time face ca grupele de dans sa  fie educative, distractive si consumatoare de energie intr-un mod constructiv. Te asteptam intr-o vizita cu un telefon in prealabil.


dans copii+parinti logo scoala de dans1

Cursuri dans copii Bucuresti, stiluri incluse- fusion mix din dansuri moderne – streetdance, sportive & latino.

#PROGRAM dansuri pentru copii varste 4 – 6 ani

Grupa 6 – cursuri dans copii  – program marti si joi, de la 17:15. Trei locuri disponibile din 10.

#PROGRAM cursuri dans copii varste 7 – 14 ani

Grupa 7 – curs de dans copii  – program vineri seara de la 18:00 & sambata 12:00. Patru locuri disponibile din 10.

Grupa 3 – dansuri pentru copii – program joi de la 18:00 si vineri de la 18:00. Info telefonic si locuri disponibile.

Vrei sa te tinem la curent cu noi cursuri de dans cu alt program decat cel de mai sus?Scrieti-ne aici << click aici > si noi va putem anunta.

PASII PENTRU INSCRIERE, CUM POTI PARTICIPA TU SI/SAU COPILUL TAU:

lopasul a) rezerva locul la numarul 0726328891-apelabil de luni pana sambata 10-20). Daca nu mai poti ajunge la rezervare te rugam sa anunti/replanifici.
pasul b)  vino la scoala de dans, impreuna cu copilul, in urmatoarele 2 zile sa finalizam inscrierea ce presupune: achitare taxei si minidiscutie cu copilul (vede sala de dans, ii punem cateva intrebari, ne cunoaste fizic).
pasul c) inceperea ulteriora a primului curs de dans.

Programul la orele de grup nu te ajuta? Avem solutia unui orar flexibil agreat impreuna. Click aici sa citesti despre – lectii particulare one to one cu instructor personal, numar de lectii flexibil, orar si stiluri flexibile . 

CURSURI DE DANS PENTRU PARINTI CE INSEAMNA?

Ele sunt cursuri particulare (dansuri latino&ballroom sau tango argentinian) cu orar flexibil pe acelasi interval cu copiii dumnevoastra.  Intrebati-ne mai mult telefonic sau la sala de dans.

img_6041Ce se invata- programa copii/parinti adulti ! Pe tine draga parinte si pe copilul tau te invitam la ore de dans pe melodii ale copilariei & moderne (grupa mica 4-7 ani) sau pe dansuri moderne & latino-americane (grupa mare 7-14 ani), dupa gradinita, scoala sau after school, la noul studio de dans al DAnceTime pentru copii si parinti aflat in sectorul 1 si 2 din Bucuresti (zona Stefan cel Mare-Floreasca-Dorobanti). Avem sase module disponibile: incepatori 1&2, intermediari 1&2, avansati 1&2, apoi pentru cine doreste poate participa la concursuri de dans sub egida Federatia Romana de Dans Sportiv. Parintii vor invata dansuri sociale specifice pentru oameni mari: latino-americane (Salsa, Rocknroll, Samba, Bachata etc), de societate sau Tango Argentinian.

  • Tarife abonamente, module, grupe de 10 copii24775154_10208689201586481_4626660557792421989_n 

Abonamentul modul LOTUS – include un modul nivelul 1 cu 12 cursuri de dans / 6 saptamani, 790lei  690 lei (pentru inscrieri intre  21.11.2021 – 28.11.2021 poti beneficia o saptamana extra gratuita sau de acest tarif promo). La cerere se poate achita in 2 transe egale, avans 50% si diferenta pana la 2 saptamani de la inceperea cursului.

DANCETIME: Beneficiile dansului in procesul de dezvoltare psiho-emotional si in cel de dezvoltare fizica pentru un copil sunt:

Dansul creeaza25353902_10208752835257283_6150229438751731710_n o conditie fizica excelenta!
Dansul este o forma de dezvoltare a abilitatiilor sociale.
Dansul ajuta la cresterea coordonarii, stimuland procesele cognitive.

Ii ajuta sa devina responsabili!
Le imbunatateste memoria si inteligenta emotionala!
Le dezvolta increderea in fortele proprii si stima de sine!

Dupa 4-5 module consecutive cu durata 8 -10 luni la copiii de 4-6 ani veti observa o dezvoltare psiho-emotionala si o dezvoltare fizica cu 30-50% mai buna comparativ cu ceilalti copii.  La copiii mai mari 7-14 ani, insa numai dupa 3-4 module (6-8 luni) se manifesta acelasi fenomen.

Cursuri de dans copii Bucuresti – Scoala de Dans DANCETIME. O scoala pentru intreaga familie!