Cursuri dans copii 4-18 ani + parinti in paralel * 12 copii/curs, in sali de dans noi. Experienta scolii: 14 ani.


  • Cursuri de dans DanceTime. Logo.

Bun gasit va spunem. DAnce Time este o scoala de dans pentru intreaga familie ce organizeaza in Bucuresti la granita dintre sectorul 1 cu 2 – cursuri de dans social atat pentru copii cat si pentru parintii lor, in sali de dans special amenajate, fara praf/inghesuiala. Grupele DAnceTime au numar mic de participanti, instructorii sunt fosti dansatori profesionisti, pedagogi calmi, cu rabdare. Scopul principal il reprezinta dezvoltarea fizica armonioasa a copiilor prin deprinderea mai multor tipuri de dans organizate in module de diverse nivele de dificultate. Dansul este bucuria copiilor si poate fi si a parintiilor ce pot urma si ei, in paralel, in sala nr. 2, un curs de miscare&dans adaptat varstei lor.

ANUNT: Tinem cursuri pe perioada verii, pe anumite categorii de varsta.

Ultimele 4 locuri disponibile la noile cursuri de dans distractive si educative cu numai 12 copii/curs.  dans copii+parinti logo scoala de dans1

DANCETIME doreste sa ajute la dezvoltarea copiilor intr-un mod armonios, echilibrat si folositor pentru mai tarziu in viata adulta. Conceptul DAnce Time face ca grupele de dans sa  fie educative, distractive si pline de bucurie. Dansul este bucuria copiilor si a parintiilor care si ei pot dansa in paralel, in sala nr. 2, fara sa stea neaparat pe fotolii in sala de asteptare. Esti binevenit, te asteptam intr-o vizita cu un telefon in prealabil,pentru a verifica daca suntem la studio. 

IMG_4676

PROGRAM cursuri dans copii cu mix de dansuri moderne-streetdance, sportive & latino.

GRUPE VARSTE INTRE 7 – 14 ani

Grupa 11 – lectii dans copii + grupa de adulti/parinti in paralel – program marti si joi de la 19.00. Doua locuri disponibile din 12.

Grupa 4 – curs de dans copii  + lectii particulare parinti in paralel – program vineri 19:00 & sambata de la 12:00. Locuri disponibile telefonic.

GRUPE VARSTE INTRE 4 – 6 ani

Grupa 6 – cursuri dans copii  + lectii particulare pentru parinti in paralel – program marti si joi, de la 18.00. Doua locuri disponibile din 12.

Grupa 13 – cursuri dans copii + lectii particulare in paralel – vineri de la 18:00 si sambata de la 11:00. Informatii si locuri disponibile telefonic.

Grupa 8 – cursuri dans copii + parinti in paralel – luni si miercuri de la 18:00. Locuri disponibile telefonic.

Preferati sa fiti anuntati despre alte grupe, cu o alta data de incepere? Scrieti-ne aici << click aici > si noi va putem anunta.

CURSURI DE DANS PENTRU PARINTI CE INSEAMNA?

Ele sunt cursuri particulare (dansuri latino&ballroom sau tango argentinian) cu orar flexibil sau ore de grup in paralel in sala nr 2 pe acelasi interval cu copiii dumnevoastra, nu in aceiasi sala.  Intrebati-ne mai mult telefonic sau la sala de dans.

img_6041Ce se invata- programa copii/parinti adulti ! Pe tine draga parinte si pe copilul tau te invitam la ore de dans pe melodii ale copilariei & moderne (grupa mica 4-6 ani) sau pe dansuri moderne & latino-americane (grupa mare 7-14 ani), dupa gradinita, scoala sau after school, la noul studio de dans al DAnceTime pentru copii si parinti aflat in sectorul 1 si 2 din Bucuresti (zona Stefan cel Mare-Floreasca-Dorobanti). Parintii vor invata dansuri sociale specifice pentru oameni mari: latino-americane (Salsa, Rocknroll, Samba, Bachata etc), de societate sau Tango Argentinian.

  • PASII PENTRU INSCRIERE, CUM POTI PARTICIPA TU SI/SAU COPILUL TAU:

    lopasul a) rezervati locul dvs telefonic (0726328891-apelabil de luni pana sambata 10-20). Daca nu mai puteti ajunge la rezervare va rugam sa anuntati.
    pasul b) veniti in urmatoarele 2 zile sa finalizati formalitatile de inscriere la sediu: completare formular, achitare,eliberare abonament. Veniti la inscriere impreuna cu copilul dvs scoala de dans, sa vada spatilul, sa vorbim cu el, sa ii punem cateva intrebari, sa ne cunoasca, sa ii facilitam integrarea.
    pasul c) inceperea ulteriora a primului curs de dans.

    Tarif modul – abonamente in grupe de 12 copii in s24775154_10208689201586481_4626660557792421989_nali noi, in conditii foarte bune. 

A. Abonament LOTUS – reducere promotionala la acest modul nivelul incepatori 14 sedinte/ 7 saptamani/ 2 lectii/saptamana – 690 lei.  La cerere se poate achita in 2 transe egale, avans 50% si diferenta pana la 2 saptamani de la inceperea cursului.

B. Abonament DELFIN * o parte din modul – 8 lectii/4 saptamani/ 2 sedinte/ saptamana- 390 lei.

DANCETIME: Beneficiile dansului in procesul de dezvoltare psiho-emotional si in cel de dezvoltare fizica pentru un copil sunt:

Dansul creeaza25353902_10208752835257283_6150229438751731710_n o conditie fizica excelenta!
Dansul este o forma de dezvoltare a abilitatiilor sociale.
Dansul ajuta la cresterea coordonarii, stimuland procesele cognitive.

Ii ajuta sa devina responsabili!
Le imbunatateste memoria si inteligenta emotionala!
Le dezvolta increderea in fortele proprii si stima de sine!

Dupa 4-5 module consecutive cu durata 8 -10 luni la copiii de 4-6 ani veti observa o dezvoltare psiho-emotionala si o dezvoltare fizica cu 30-50% mai buna comparativ cu ceilalti copii.  La copiii mai mari 7-14 ani, insa numai dupa 3-4 module (6-8 luni) se manifesta acelasi fenomen.

Cursuri de dans copii Bucuresti – Scoala de Dans DANCETIME. O scoala pentru intreaga familie!

Data actualizarii: 03.07.2019