Avem deschis la cursuri de dans copii 4-18 ani & parinti in varianta clasa de 10 copii sau in varianta lectii individuale (dans modern, latino si sportiv).

 

cursuri dans copii bucuresti


Bun gasit.

La DAnceTime copilul tau poate avea 2 variante de a participa la o activitate distractiv – educativa:

1. Cursuri de dans de grup cu maxim 10 copii/grupa, cu variante de program prezentat mai jos.

2. Lectiile particulare pentru copii (singuri in sala fara alti copii) si cu orar flexibil. Detalii pot fi citite – click aici– sau la telefon 0726328891.

DAnceTime este o scoala de dans si miscare pentru intreaga familie si organizeaza in Bucuresti, la granita dintre sectorul 1 cu 2, cursuri de dans social pentru copii cat si pentru parintii lor. Salile de dans sunt special amenajate, fara praf, fara inghesuiala. Grupele DAnceTime au numar mic de participanti, instructorii sunt fosti dansatori profesionisti, pedagogi calmi, cu rabdare.  Dansul este bucuria copiilor si poate fi si a parintiilor ce pot urma si ei, in paralel, in sala nr. 2, un curs de miscare&dans adaptat adultiilor.

DANCETIME doreste prin programa scolii sa sprijine procesul de dezvoltare al copiilor intr-un mod armonios, echilibrat si folositor pentru mai tarziu in viata adulta. Conceptul DAnce Time face ca grupele de dans sa  fie educative, distractive si consumatoare de energie intr-un mod constructiv. Te asteptam intr-o vizita cu un telefon in prealabil.


dans copii+parinti logo scoala de dans1

Cursuri dans copii Bucuresti, stiluri incluse- fusion mix din dansuri moderne – streetdance, sportive & latino.

#PROGRAM dansuri pentru copii varste 4 – 6 ani

Grupa 6 – cursuri dans copii  + lectii particulare pentru parinti in paralel – program marti si joi, de la 17:30. Doua locuri disponibile din 10.

Grupa 4 – cursuri dans copii  + lectii particulare pentru parinti in paralel – program luni si miercuri, de la 18:00. Informatii si detalii disponibile telefonic.

#PROGRAM cursuri dans copii varste 7 – 14 ani

Grupa 7 – curs de dans copii  – program vineri seara de la 18:10 & sambata 11:50. Un loc disponibil din 10.

Grupa 5 – marti și joi de la 17:30. Locuri disponibile telefonic.

Grupa 3 – dansuri pentru copii sambata de la 11:00-12.00 si duminica, de la 17:30 -18:30. Locuri si info disponibile telefonic.

Vrei sa te tinem la curent cu noi cursuri de dans cu alt program decat cel de mai sus?Scrieti-ne aici << click aici > si noi va putem anunta.

PASII PENTRU INSCRIERE, CUM POTI PARTICIPA TU SI/SAU COPILUL TAU:

lopasul a) rezervati locul dvs la numarul 0726328891-apelabil de luni pana sambata 10-20). Daca nu mai puteti ajunge la rezervare va rugam sa anuntati.
pasul b) gasiti putin timp si veniti impreuna cu copilul dvs in urmatoarele 2 zile la sediu. Veniti la inscriere impreuna cu copilul dvs scoala de dans, sa vada spatiul, sa vorbim cu el/ea, sa ii punem cateva intrebari, sa ne cunoasca, sa ii facilitam integrarea.
pasul c) inceperea ulteriora a primului curs de dans.

Programul la orele de grup nu te ajuta? Vrei sa te bucuri de un orar flexibil agreat impreuna? Click aici sa citesti despre – lectii particulare one to one cu instructor personal, numar de lectii flexibil, orar si stiluri flexibile . 

CURSURI DE DANS PENTRU PARINTI CE INSEAMNA?

Ele sunt cursuri particulare (dansuri latino&ballroom sau tango argentinian) cu orar flexibil pe acelasi interval cu copiii dumnevoastra.  Intrebati-ne mai mult telefonic sau la sala de dans.

img_6041Ce se invata- programa copii/parinti adulti ! Pe tine draga parinte si pe copilul tau te invitam la ore de dans pe melodii ale copilariei & moderne (grupa mica 4-6 ani) sau pe dansuri moderne & latino-americane (grupa mare 7-14 ani), dupa gradinita, scoala sau after school, la noul studio de dans al DAnceTime pentru copii si parinti aflat in sectorul 1 si 2 din Bucuresti (zona Stefan cel Mare-Floreasca-Dorobanti). Parintii vor invata dansuri sociale specifice pentru oameni mari: latino-americane (Salsa, Rocknroll, Samba, Bachata etc), de societate sau Tango Argentinian.

  • Tarife abonamente, module, grupe de 12 copii24775154_10208689201586481_4626660557792421989_n 

A. Abonamentul LOTUS – permite accesul la un modul de 12 cursuri de dans / 6 saptamani, 690lei  599 lei (pentru inscrieri intre  12. 04.2021 – 16.04.2021 poti beneficia sedinte gratuite (o saptamana) sau de acest tarif promo valabil pentru cei ce nu au mai participat la cursurile noastre). La cerere se poate achita in 2 transe egale, avans 50% si diferenta pana la 2 saptamani de la inceperea cursului.

B. Abonament DELFIN *(disponibil numai vara, lunile iunie-august) o parte din modul – tarif 390 lei – 8 lectii/4 saptamani.

DANCETIME: Beneficiile dansului in procesul de dezvoltare psiho-emotional si in cel de dezvoltare fizica pentru un copil sunt:

Dansul creeaza25353902_10208752835257283_6150229438751731710_n o conditie fizica excelenta!
Dansul este o forma de dezvoltare a abilitatiilor sociale.
Dansul ajuta la cresterea coordonarii, stimuland procesele cognitive.

Ii ajuta sa devina responsabili!
Le imbunatateste memoria si inteligenta emotionala!
Le dezvolta increderea in fortele proprii si stima de sine!

Dupa 4-5 module consecutive cu durata 8 -10 luni la copiii de 4-6 ani veti observa o dezvoltare psiho-emotionala si o dezvoltare fizica cu 30-50% mai buna comparativ cu ceilalti copii.  La copiii mai mari 7-14 ani, insa numai dupa 3-4 module (6-8 luni) se manifesta acelasi fenomen.

Cursuri de dans copii Bucuresti – Scoala de Dans DANCETIME. O scoala pentru intreaga familie!