Cursuri dans copii 4-18 ani | Cursuri cu 12 copii/curs | Lectii si pentru parinti in paralel


 • Cursuri de dans DanceTime. Logo.
  DANCETIME Logo.

 • Scoala de Dans DAnceTime
 • Scoala de Dans DAnceTime
 • Scoala de Dans DAnceTime
 • Scoala de Dans DAnceTime
 • Scoala de Dans DAnceTime

Bun gasit. DAnceTime este o scoala de dans pentru intreaga familie si organizeaza in Bucuresti sector 1&2 – cursuri de dans social atat pentru copii cat si pentru parintii lor, in sali de dans special amenajate, fara praf/inghesuiala in grupe cu numar mic de participanti, cu instructori dansatori profesionisti, pedagogi excelenti, calmi, cu rabdare. Scopul principal il reprezinta dezvoltarea fizica armonioasa a copiilor prin deprinderea mai multor tipuri de dans organizate in module de dans de diverse nivele de dificultate. Dansul este bucuria copiilor si a parintiilor, care si ei pot dansa in paralel, in sala nr. 2, fara sa stea neaparat pe fotolii in sala de asteptare.

NOI GRUPE DE PRIMAVARA PENTRU COPII CU LOCURI LIMITATE LA 12 COPII INCEP SI SAPTAMANA ACEASTA.img

img_4676Prinde unul din ultimele 4 locuri disponibile la clasele de dansuri ce debuteaza din MARTIE cu dansuri ca mixte din categoria dans modern, latino, de societate, dans sportiv &street dance. Programul detaliat pe categorii de varsta si locurile ramase pentru moment libere sunt disponibile mai jos. 

 • PROGRAM cursuri copii cu mix de dansuri moderne, sportive & latino pe categorii de varsta + GRUPE/ORE PRIVATE PENTRU PARINTI IN PARALEL CU CEI MICI: 

VARSTE INTRE 7 – 14 ani

Grupa 11 – lectii dans copii + grupa de adulti/parinti in paralel – program marti si joi de la 19.00. Doua locuri disponibile din 12.

Grupa 4 – curs de dans copii  + grupa de adulti/parinti in paralel – program vineri 19:00 & sambata de la 12:00. Locuri disponibile telefonic.

VARSTE INTRE 4 – 6 ani

Grupa 8 – cursuri dans copii + parinti in paralel – luni si miercuri de la 18:00, in formare, incepere din martie 2019. Locuri disponibile telefonic.

Grupa 6 – cursuri dans copii  + lectii particulare pentru parinti in paralel – program marti si joi, de la 18.00. Doua locuri disponibile din 12.

Grupa 13 – cursuri dans copii + lectii particulare in paralel – vineri de la 18:00 si sambata de la 11:00. Informatii si locuri disponibile telefonic.

Preferati sa fiti anuntati despre alte grupe, cu o alta data de incepere? Scrieti-ne aici << click aici > si noi va putem anunta!

SCOP-OBIECTIVE: Dorim ca cei mici sa se obisnuiasca cu miscarea si sa se dezvolte intr-un mod armonios, echilibrat si folositor (a stii sa dansezi) pentru mai tarziu in viata adulta. Oferim posibilitatea eficientizarii timpului, astfel ca si parintii pot sa urmeze cursuri de dans in paralel cu copiii, in sala nr. 2 (ore de dans particulare/grup-mai multe detalii telefonice).

img_6041Ce se invata- programa ! Pe tine draga parinte si pe copilul tau te invitam la ore de dans pe melodii ale copilariei & moderne (grupa mica 4-6 ani) sau pe dansuri moderne & latino-americane (grupa mare 7-14 ani), dupa gradinita, scoala sau after school, la noul studio de dans al DAnceTime pentru copii si parinti aflat in sectorul 1 si 2 din Bucuresti (zona Stefan cel Mare-Floreasca-Dorobanti). Parintii vor invata dansuri sociale specifice pentru oameni mari: latino-americane (Salsa, Rocknroll, Samba, Bachata etc), de societate sau Tango Argentinian.

 • PASII PENTRU INSCRIERE, CUM POTI PARTICIPA TU SI/SAU COPILUL TAU:

  lopasul a) rezervarea locului la telefon 0726 328 891, pana la finalizarea inscrierii (apelabil de luni pana sambata intre 10-20).
  pasul b) apoi se vine la sala de dans pentru ocuparea locului, finalizarea formalitatilor de inscriere si achitare, vizionarea unei parti dintr-o lectie. IMPORTANT: Va rugam la inscriere sa veniti impreuna cu copilul dvs. Va multumim.
  pasul c) incepi dupa ce te-ai inscris si ti-ai ocupat locul primul curs de dans cu grupa alesa. NOTA: Putem tine locul rezervat 1-2 zile pana la finalizarea formalitatilor de inscriere. Daca nu mai puteti ajunge la rezervare va rugam sa anuntati telefonic/sms.

  Tarif modul – abonament in grupe de 12 copii in s24775154_10208689201586481_4626660557792421989_nali noi, in conditii foarte bune. 

A. Abonament LOTUS – modul complet de 14 cursuri/ 7 saptamani/ 2 lectii/saptamana-  690lei,  cost modul 590 lei (promo -15 % valabila pentru inscrieri la nivelul de incepatori, promo valabila marti, miercuri si joi, 21.03.2019). La cererea dvs se poate achita in 2 rate egale 50 % inainte la inscriere  si diferenta pana la 2 saptamani de la inceperea cursului.

B. Abonament DELFIN * o parte din modul – 8 lectii/4 saptamani/ 2 sedinte/ saptamana- 390 lei.

DANCETIME: Beneficiile dansului in procesul de dezvoltare psiho-emotional si in cel de dezvoltare fizica pentru un copil sunt:

Dansul creeaza25353902_10208752835257283_6150229438751731710_n o conditie fizica excelenta!
Dansul este o forma de dezvoltare a abilitatiilor sociale.
Dansul ajuta la cresterea coordonarii, stimuland procesele cognitive.

Ii ajuta sa devina responsabili!
Le imbunatateste memoria si inteligenta emotionala!
Le dezvolta increderea in fortele proprii si stima de sine!

Conceptul DAnce Time face ca grupele de dans sa  fie educative, distractive si pline de bucurie. Dansul este bucuria copiilor si a parintiilor care si ei pot dansa in paralel, in sala nr. 2, fara sa stea neaparat pe fotolii in sala de asteptare. Esti binevenit, te asteptam intr-o vizita cu un telefon in prealabil,pentru a verifica daca suntem la studio.

Cursuri de dans copii Bucuresti – Scoala de Dans DANCETIME. O scoala pentru intreaga familie!

Data actualizarii: 19.03.2019