Noutati @ DanceTime OFERIM PE PERIOADA VERII LECTII PARTICULARE PENTRU COPII SI CURSURI DE DANS PENTRU COPII,GRUPE, CU 10 COPII/CURS. Modulele pentru copii includ mix de cursuri dans modern copii si dans sportiv iar aceste cursuri de dans pentru copii sunt organizate pe categorii de varste. Info mai jos.

cursuri-dansuri-copii

Bun gasit.

La DAnceTime copilul tau poate avea 2 variante de a participa la o activitate distractiv – educativa:

1. Cursuri de dans de grup cu maxim 10 copii/grupa, cu info si variante de program vizibile mai jos.

2. Daca programul la orele de grup nu te ajuta, afla ca oferim si lectiile particulare pentru copii cu orar flexibil. Detalii pot fi citite – click aici – sau apeland 0726328891.

DESPRE DANCETIME SI MISIUNEA NOASTRA: Infiintata in anul 2005, DAnceTime este o scoala de dans si miscare pentru intreaga familie si organizeaza in Bucuresti, cursuri de dans social pentru copii cat si pentru parintii lor. DANCETIME doreste prin programa scolii sa sprijine procesul de dezvoltare al copiilor intr-un mod armonios, echilibrat si folositor pentru mai tarziu in viata adulta. Conceptul DAnce Time face ca grupele de dans sa  fie educative, distractive si consumatoare de energie intr-un mod constructiv. Te asteptam intr-o vizita cu un telefon in prealabil.

Salile de dans sunt special amenajate, fara praf, fara inghesuiala. Grupele DAnceTime au numar mic de participanti (zece/curs), instructorii sunt fosti dansatori profesionisti, pedagogi calmi, cu rabdare.  Dansul este bucuria copiilor dar si a parintiilor ce pot urma la cerere, in paralel, un curs de miscare & dans adaptat adultiilor.

 
dans copii+parinti logo scoala de dans1

Cursuri dans copii Bucuresti, stiluri incluse- fusion mix din dansuri moderne-streetdance, sportive & latino.

#PROGRAM dansuri pentru copii varste 4 – 7 ani,grupe ce au debutat sau debuteaza in curand.

 

Grupa 8 – cursuri dans copii – program luni si miercuri, de la 18.10. Un loc disponibil din 10.

 

Grupa 1 – cursuri dans copii – program vineri de la 18:10 si sambata de la 12:00. Informatii telefonice.

 

#PROGRAM cursuri dans copii varste 7 – 13 ani

Grupa 11 – program luni& miercuri de la 18:10. Un loc disponibil din 10.

Grupa 7 – curs de dans copii  – program vineri de la 18:10 & sambata 15:00.  Informatii si rezervari telefonice.

Vrei sa te tinem la curent cu noi cursuri de dans cu alt program decat cel de mai sus?Scrieti-ne aici << click aici > si noi va putem anunta.

PASII PENTRU INSCRIERE, CUM POTI PARTICIPA TU SI/SAU COPILUL TAU:

lopasul a) rezerva locul la numarul 0726328891-apelabil de luni pana sambata 10-20). Daca nu mai poti ajunge la rezervare te rugam sa anunti/replanifici.
pasul b)  vino la scoala de dans, impreuna cu copilul, in urmatoarele 2 zile sa finalizam inscrierea ce presupune: achitare taxei si minidiscutie cu copilul (prezentare sala de dans, intrebari de socializare si stabilire a personalitatii/gradului de deschidere etc).
pasul c) inceperea ulteriora a primului curs de dans.

CURSURI DE DANS PENTRU COPII – PROGRAMA SI CE INSEAMNA?

img_6041Ce se invata- programa copii/parinti adulti !

Obiectivul nostru este dezvoltarea celor mici cu ajutorul dansului intr-un mod armonios, echilibrat si folositor pentru mai tarziu in viata. Cursul este educativ cu accent pe muzicalitate, miscare si pasi de dans distractivi. La grupa mica 4-7 ani predam dans modern, combinat cu dans sportiv si melodii ale copilariei iar la grupa mare dansuri moderne,sportive si latino-americane. Te invitam dupa gradinita, scoala sau after school, la noul studio de dans al DAnceTime pentru copii si parinti aflat in sectorul 1 si 2 din Bucuresti (zona Stefan cel Mare-Floreasca-Dorobanti). Avem mai multe module si nivele disponibile: incepatori 1&2, intermediari 1&2, avansati 1&2, apoi pentru cine doreste poate participa la concursuri de dans sub egida Federatia Romana de Dans Sportiv. Parintii pot invata dansuri sociale specifice pentru oameni mari: latino-americane (Salsa, Rocknroll, Samba, Bachata etc), de societate sau Tango Argentinian.  

25353902_10208752835257283_6150229438751731710_nTAXA PARTICIPARE – modul de fusion dance cu 12 cursuri de dans /6 saptamani,  850lei 790 lei. Pentru inscrieri intre 30.05.2024-01.06.2024 acordam acest tarif promo. La cerere se poate achita in 2 transe egale, avans 50% si diferenta pana la 2 saptamani de la inceperea cursului.

DANCETIME: Beneficiile dansului in procesul de dezvoltare psiho-emotional si in cel de dezvoltare fizica pentru un copil sunt:

Dansul creeaza o conditie fizica excelenta.
Dansul este o forma de dezvoltare a abilitatiilor sociale.
Dansul ajuta la cresterea coordonarii, stimuland procesele cognitive.

Ii ajuta sa devina responsabili!
Le imbunatateste memoria si inteligenta emotionala!
Le dezvolta increderea in fortele proprii si stima de sine!

24775154_10208689201586481_4626660557792421989_nDupa 4-5 module consecutive cu durata 8 -10 luni la copiii de 4-6 ani veti observa o dezvoltare psiho-emotionala si o dezvoltare fizica cu 30-50% mai buna comparativ cu ceilalti copii.  La copiii mai mari 7-14 ani, insa numai dupa 3-4 module (6-8 luni) se manifesta acelasi fenomen.

CURSURI DE DANS PENTRU PARINTI CE INSEAMNA?

Ele sunt cursuri particulare (dansuri latino&ballroom sau tango argentinian) cu orar flexibil pe acelasi interval cu copiii dumnevoastra.  Intrebati-ne mai mult telefonic sau la sala de dans.

Cursuri de dans copii Bucuresti – Scoala de Dans DANCETIME. O scoala pentru intreaga familie!