Despre Dance Time Bucuresti – Scoala de dans si bune maniere

Cursuri de dans DanceTime. Logo.Dansuri pentru copii Bucuresti

dancetime log

Descopera magia, miscarea, relaxarea si stapanirea tainelor dansului social, cu Dance Time Bucuresti! 

Infiintata in anul 2005, Dance Time este o echipa de dansatori profesionisti, tineri dar cu prezenta de spirit si cu experienta bogata in concursurile de dans sportiv, nationale si internationale. Ne caracterizeaza spiritul pedagic si modul in care predam, cu rabdare, pentru ca tu sa inveti sa dansezi cu adevarat.

Valorile noastre, misiunea noastra

Vrem sa va relaxati, sa invatati sa dansati si sa va petreceti timpul intr-o atmosfera placuta. In acelasi timp si noi vrem sa fim relaxati si petrecem timpul intr-o atmosfera placuta, amicala. Ne tratam clientii cu respect si politete si ne asteptam la aceiasi atitudine din partea lor. Dorim sa ajuta oamenii sa-si depaseasca un handicap, acela de a nu mai sta pe scaun la nici o petrecere, sa ,,evolueze” daca putem spune asa, prin frumusetea ce o transmite muzica si miscarea prin dansul de ballroom si latino american, dar si popular romanesc. Noi promovam si sustinem si traditia romaneasca prin dansul popular autohton.

MODEL CONTACT

Daca acum incepi sa descoperi tainele dansului sau ai decis sa inveti sa dansezi mai bine, noi te asteptam la Dance Time. Veti gasi grupe mici de maxim 12 persoane, sali de dans special amenajate, instructori dansatori profesionisti si pedagogi excelenti iar inainte de a va inscrie intr-o grupa, pentru a va convinge de calitatea serviciilor, va invitam sa vedeti cu ochii vostrii cum se desfasoara lectiile de dans. Despre salile de dans lasam imaginile sa vorbeasca, despre instructori va spunem ca atunci cand facem angajarile luam in considerare urmatoarele criterii: spiritul pedagogic, rabdarea, seriozitatea, devotamentul, experienta ca dansator profesionist si instructor. Si cu toate ca ne adresam celor ce doresc sa danseze ca si amatori si nu pentru performanta, o parte din instructorii Dance Time sunt inca dansatori profesionisti ce fac dans de performanta de cel putin cinci-sase ani (unii dintre ei de zece, unsprezece) merg la concursuri aproape saptamanal si se antreneaza individual de patru, cinci ori pe saptamana.

Crez!

Miscarea este un bine mai mult decat necesar, insusirea notiunilor elementare din cele 10 dansuri sunt un “must have” si totodata o chestiune de eticheta in societate. Tu de cand incepi?

nu lasa pe maine ce poti face azi

Despre echipa scolii – cine iti indruma pasii!

medalii-dans-sportiv-dancetime-instructori-jpg
Medalii dans sportiv – Dance Time instructori

Instructorii de dans sportiv, Salsa, Bachata, Tango Argentinian, ai scolii sunt fosti dansatori profesionisti cu un bogat palmares in concursuri nationale si internationale castigate (vizibile mai jos). Dintre acestea mentionam numai cateva concursuri castigate de antrenorii nostrii:

  • European Dance Cup – Hungary, Budapest , locul 1 latino&standard
  • DanceMasters 2014, locul 1, cel mai important concurs international desfasurat cu perechi de talie mondiala din Europa;
  • Eurodance Cup – Italy, loc 7 latino;
  • Festivalul National de Dans Sportiv Galati – locul 2;
  • Cupa Pygmalion 2015 – locul 1 latino si locul 2 standard;
  • Cupa Happy Dance – locul 1 latino, locul 4 standar;
  • plus alte concursuri nationale de dans sportiv.