Pentru miri si adulti se pot incepe noi dansuri latino & de societate intre 03-17 iulie 2024 2024, in grupe de 10 persoane. Programul este variat: luni & miercuri de la orele 18/19:00, miercuri & vineri de la 20:00/19:00. Orar complet, locuri disponibile si info mai jos. Pentru slabire,invatare, miscare, relaxare. Inveti Salsa,Bachata,Cha-cha, Samba, Tango Argentinian si alte 10 stiluri.

 
Cursuri de dans DanceTime. Logo.Dansuri pentru copii Bucuresti

 

Bine te-am gasit.

Descopera placerea dansului, invata sa simti ritmul muzicii, simte-te liber in pasi de dans pentru ca tot ceea ce vei invata alaturi de noi este numai si numai pentru tine – cel (cea) ce doreste sa faca ceva pentru sine, pentru sufletul, corpul si implicit mintea sa. Ne gandim ca tu – in curand pasionatul (a) de dans – stii ce iti doresti si ca tot ce mai ramane de facut este sa iti gasesti ceva timp, putina vointa si un strop de curaj pentru a ajunge pana la scoala noastra de dans iar dupa aceea sa te lasi in grija noastra. Noi te vom ajuta sa aduci la suprafata dansatorul(ea) din tine in functie de gradul tau de dedicare si consecventa.

AVANTAJELE TALE DANSAND CU NOI. La DanceTime vei gasi grupe mici de 10 persoane, sali de dans special amenajate, instructori dansatori profesionisti si pedagogi calmi si cu rabdare. Cu ajutorul acestor cursuri de dans organizate de DAnceTime in module cu numar mic de dansuri in fiecare modul, ABC-ul dansului nu va mai fi un must have, ci o realitate prezenta in viata ta. Vei invata sa dansezi pentru sufletul tau sau pentru nunta ta sau pentru fun&relaxare&kilograme in minus. La DAnceTime vei gasi un mod de dezvoltare personala a inteligentelor emotionale prin dans, un aspect ce se intelege mai bine cand participi la cursurile noastre si pe care il vei simti efectiv dupa cateva luni de activitate.

beneficiile-dansului

 23

ACTUALIZARE 03.07.2024

img_20180612_121419

PROGRAM CURSURI ADULTI – grupe pentru incepatori ce au debutat sau incep in cateva zile.

Grupa 5 – cursuri de dans – orar luni si miercuri de la 19:00. Doua locuri disponibile din 10.

Grupa 13 – cursuri de dans incepatori – orar miercuri de la 20:00 si vineri de la 19.00. Doua locuri disponibile din 10.

Alte cursuri tematice:

Grupa 5 – dansuri populare pentru incepatori nivelul 1, grupa in formare orar luni si miercuri de la 18:00, debut din iulie 2024. Pentru inscriere va rugam sa ne apelati. Numarul maxim pe grupa este 10 locuri.

Grupa 12 – curs de dans popular adulti incepatori – orar vineri de la 18.00 si sambata de la 14:00. Informatii telefonice.

PENTRU INSCRIERE: 

pasul a) rezerva locurile la telefon 0726 328 891 (apelabil de luni pana sambata intre 10-20).
pasul b) in urmatoarele 48 ore vino la sala de dans pentru ocuparea locului,  vizionarea unei lectii, finalizarea inscrierii.
pasul c) incepi ulterior primul tau curs de dans cu grupa alesa.

Programul la orele de grup nu te ajuta? Vrei sa te bucuri de un orar flexibil agreat impreuna? Click aici sa citesti despre – lectii particulare one to one cu instructor personal, numar de lectii flexibil, orar si stiluri flexibile . 

nu-lasa-pe-maine

Nu te ajuta acest program la grupe? Scrie-ne si noi te anuntam despre urmatorul curs << click aici pentru anunt noi grupe- click>>

Alte cursuri:

Cursuri de dans copii 4-13 ani + parinti in paralel – orar click aiciCursuri de dans popular – vezi orar si multe informatii utile aici – dansurile populare – click aici.
img_20181022_100004

STRUCTURA MODUL, DANSURI PREDATE.

In primul rand afla ca lucram etapizat, pe module cu nivele de dificulatate: incepatori 1 si 2, intermediari 1-2 si avansati. Prin metoda de predare dezvoltata pe parcursul anilor vei invata nu numai sa dansezi dar si sa recunosti melodiile ce le auzi la orice eveniment/petrecere/nunta si cum sa aplici figurile specifice. Fiecare modul din cele 6 are numai 4 dansuri incluse, dansuri latino-americane: salsa, cha-cha, bachata, samba, tango si dansuri de ballroom cu adresabilitate pentru adulti, adolescenti si viitorii miri. 4 dansuri/modul este un optim pentru cei ce doresc ABC dansului. La DanceTime  consumi si calorii printr-o intensitate medie/crescuta a lectiei de dans.

Foto din Scoala de dans DAnceTime

MODULE. ABONAMENT LA #GRUPE DE 10 PERSOANE

Tarif abonament modul LOTUS  – NOU! modul mix de dansuri, durata modul nivelul unu – 6 saptamani/12 sedinte/ taxa  850lei 790 lei/persoana (vino cu partenerul si prinde promotia valabila pentru inscrieri cupluri intre 07.07-09.07.2024).  La cerere se poate achita in 2 transe egale, avans 50% si diferenta pana la 2 saptamani de la debut curs. Grupe de 10 persoane.

Contact: 0726 328 891 – apelabil intre 10.00 – 20.00 si sambata 10.00 – 18.00.

MAI MULT DESPRE SCOALA DE DANS DANCE TIME:

– poti invata peste 30 tipuri de dans sub un singur acoperis, dans social cu aplicabilitate la petreceri/evenimente diverse.

– un numar mic de persoana in grupa este ideal, DANCETIME lucreaza dintotdeauna cu 10 persoane/curs, nu veti gasi 25-30 persoane in sala. Aceasta este si garantia calitatii serviciilor noastre.

– la DANCETIME te vor indruma instructori de dans dansatori profesionisti pedagogi calmi si cu rabdare, fosti campioni in dans sportiv/latino. In plus cu noi, iti vei reface tonusul muscular, vei invata sa dansezi pentru nunta ta daca esti mire&mireasa, nas si nasa, iar daca esti adult nu vei mai sta pe scaun la nici un eveniment, petrecere cu dans si muzica latino, de societate, populara, salsa sau moderna.

– Scoala de DAns DAnceTime are experienta necesara pentru ca tu sa inveti sa dansezi, peste 10 000 de cursanti ne-au trecut pragul din anul 2005.

– locul si felul in care arata scoala de dans  unde iti petreci timpul poate fi important, de aceea la DANCETIME vei gasi 2 sali de dans noi speciale amenajate, fara praf si inghesuiala (vezi foto) cu tematica ,,relaxare,,.

– suntem usor accesibili, la 500 de metrii de statia de metrou Stefan cel Mare/Pta Romana/Pta Victoriei. Daca vii cu masina vei gasi locuri de parcare stradale!

Misiunea DAnceTime – lectii de dans de calitate: Intr-un loc distractiv, placut si relaxant organizam, de mai bine de 18 ani, pentru toti locuitorii din Bucuresti (adulti, miri, nasi, copii, adolescenti) lectii de dans variate mixate in module de dansuri latino & dansuri de ballroom, Tango Argentinian, in grupe cu numar ideal de participanti pentru a invata. Aceste lectii se se adreseaza adolescentilor, adultiilor si celor ce se pregatesc pentru primul dans al nuntii (miri, nasi, cavaleri,d-nisoare de onoare etc).

Lucrand in grupe mici cu 10 persoane suntem siguri ca veti si invata, totodata diferentiandu-ne de celelalte cluburi de dans unde se tin cursuri cu 20-30 chiar 50 elevi/clasa, calitatea serviciilor noastre venind prin faptul ca putem trece pe la fiecare dintre cursanti in timpul orei acordand atentie felului in care se invata. O alta mare diferenta pentru toti bucurestenii ce participa la cursurile noastre este calitatea personalului, toti profesorii nostrii fiind dansatori profesionisti de dans sportiv, pedagogi excelenti, calmi si cu rabdare. Si nu in ultimul rand poate si pentru dvs conteaza sa va simtiti bine in sala de dans, sa fie caldura sau AC dupa caz, oglinzi, parchet special pentru dans ce amortizeaza socurile si preia din vibratiile din timpul dansului. Va invitam sa ne vizitati inainte de a participa si sa observati conditiile (foarte bune spune noi) in care tinem cursuri (pentru a-ti face o prima idee despre conditii vezi foto mai jos din cele 2 sali de dans).

Pe ce  dansuri inveti sa dansezi si cum sa le recunosti..

Experienta acumulata inca din anul 2005 ne-a facut sa alegem sa abordam sistematic dansul, pe nivele de dificultare si in module.

Fiecare modul contine 12 sedinte/6 saptamani, nivelurile fiind: incepatori 1&2, intermediari 1&2 si avansati. Iti recomand, sa incepi cu un modul de incepatori (iar daca prinzi greu sa combini cu orele particulare). La modulul incepatori nivelul 1 Orange – inveti 3 dansuri latino-americane: Salsa, Cha-cha-cha, Bachata si un dans de societate potrivit pentru orice nunta – Vals vienez. La modulul incepatori nivel 2-Red vom prezenta si vei invata Tango, Jive, Merengue si Vals lent. Apoi la modulele de intermediari nivelul 1&2 si avansati aprofundam ce s-a facut anterior si predam dansuri noi ca: Tango argentinian, Bachata, Samba sau Rumba. Dance Time este locul unde vii la cursuri de dansuri populare romanesti cu instructori din ansambluri de renume national: Ciuleandra, Ciocarlia.

IMG_4729

Daruieste (daruieste-ti) un cadou altfel, un curs de dezvoltare personala motrica – un curs de dans (particular/grup). Cursul este accesibil pentru oricine si adresabil oricarui nivel de dansator (incepator, intermediar, avansat). Info la receptia Scolii de dans DanceTime.

voucher cursuri de dans dancetime

 Lectii de dans in Bucuresti – Scoala de Dans DAnceTime.