Lectii de dans- grupe latino&ballroom DAnceTime. Grupe cu 10 persoane, studio premium special amenajat. Zona centrala

Foto unde se tin cursuri de dans Cursuri de dans DanceTime. Logo. Foto receptie cursuri de dans DanceTime

 

Bine te-am gasit. Afla in primul rand ca dansul si miscarea la DAnceTime se face in clase de 10 persoane pentru rezultate vizibile si atentia instructorului acordata si tie.

Salile de dans DanceTime sunt special amenajate, racoroase, cu aer AC, fara praf, fara inghesuiala, elegante.

Despre instructori …suntem fosti dansatori profesionisti, pedagogi calmi si cu rabdare si experienta necesara in predare. La DAnceTime vei gasi nu doar lectii de dans ci si un mod de dezvoltare personala prin dans, un aspect ce se intelege mai bine cand participi la cursurile noastre.

Cu ajutorul acestor dansuri organizate de DAnceTime in module, ABC-ul dansului nu va mai fi un must have, ci o realitate prezenta in viata ta. Vei invata sa dansezi pentru sufletul tau sau pentru nunta ta sau pentru fun&relaxare&kilograme in minus.

 

NOUTATI: 23

1. Ultimele 4 locuri disponibile la cursuri cu dansuri latino americane ca * Salsa, Bachata, Samba, Cha-cha,  dansuri de ballroom sau Tango Argentinian. Tarif promotional intre 03.07.2019-05.07.2019. Calitatea si numarul mic de persoane din grupa se pastreaza.

img_20180612_121419


2. PASII PENTRU INSCRIERE, CUM POTI PARTICIPA:

NOTA:  FACILITATEA SCOLII PE PERIOADA VERII – POTI RECUPERA PANA LA 1 SAPTAMANA DIN MODUL!

pasul a) rezervarea locului la 0726 328 891 (apelabil luni – sambata intre 10-20).
pasul b) apoi se finalizarea formalitatile de inscriere si achitare, vizionarea unei parti dintr-o lectie si se achita.
pasul c) incepi dupa ce te-ai inscris ce ti-ai ocupat locul primul tau curs de dans cu grupa alesa.

3. PROGRAM CLASE CU LOCURI DISPONIBILE NIVELUL INCEPATORI PE PERIOADA VERII.

nu lasa pe maine ce poti face azi

Pentru adolescenti, miri sau adulti.

Grupa 9 – cursuri de dans – orar marti & joi de la 19:00. Cinci locuri disponibile din 10.

Grupa 11 – curs de dans incepatori – orar luni + miercuri, de la 19:00. Trei locuri libere din 10.

telefon scoala de dans dancetime, scoala de dans sector 2Telefon de contact – 0726 328 891 – apelabil intre orele 10.00 – 20.00 si sambata 10.00 – 18.00.

Programul la orele de grup nu te ajuta? Vrei sa te bucuri de un orar flexibil agreat impreuna? Afla info la 0726328891 sau click aici sa citesti despre – lectii particulare one to one cu instructor personal, numar de lectii flexibil, orar si stiluri flexibile . 

Cursuri de dans copii 4-13 ani + parinti in paralel- orar click aiciCursuri de dans popular – vezi orar si multe informatii utile aici – dansurile populare – click aici.

Vrei sa te anuntam despre noi cursuri de dans in grup cu alt program decat cel de mai sus? Atunci completeaza  formularul de aici  << click aici pentru anunt noi grupe- click>>
img_20181022_100004

 

4. CE STUDIEZI. CATE DANSURI INVETI LA GRUPE.

Prin metoda noastra de predare vei invata nu numai sa dansezi dar si sa recunosti dansurile/melodiile ce le auzi la orice eveniment/petrecere/nunta. Fiecare modul din cele 6 oferite are numai 4 dansuri incluse, dansuri latino-americane: salsa, cha-cha, bachata, samba, tango etc si dansuri de ballroom cu adresabilitate pentru adulti, adolescenti si viitorii miri. 4 dansuri/modul este un optim pentru cei ce doresc ABC dansului. La DanceTime  consumi si calorii printr-o intensitate medie/crescuta a lectiei de dans.

Foto din Scoala de dans DAnceTime

5. Abonamentele la grupele de 10 persoane.

A. Abonament LOTUS – reducere promotionala la acest modul nivelul incepatori 14 sedinte/ 7 saptamani – 690lei, – 650 lei (pentru inscrieri intre 03.07.2019-05.07.2019 LA MODUL DE NIVEL INCEPATORI).  La cerere se poate achita in 2 transe egale, avans 50% si diferenta pana la 2 saptamani de la inceperea cursului.

B. Abonament DELFIN – o parte din modul – 8 sedinte/ 4 saptamani – 390 lei.

NOTA:  FACILITATEA SCOLII – POTI RECUPERA PANA LA 1 SAPTAMANA DIN MODUL!

MAI MULT DESPRE SCOALA DE DANS DANCETIME:

– poti invata peste 30 tipuri de dans sub un singur acoperis, dans social cu aplicabilitate la petreceri/evenimente diverse.

– un numar mic de persoana in grupa este ideal, DANCETIME lucreaza cu doar 10 persoane/curs, nu lucram cu 25-30 persoane in sala.

– la DANCETIME te vor indruma instructori de dans dansatori profesionisti pedagogi calmi si cu rabdare, fosti campioni in dans sportiv/latino. In plus cu noi, iti vei reface tonusul muscular, vei invata sa dansezi pentru nunta ta daca esti mire&mireasa, nas si nasa, iar daca esti adult nu vei mai sta pe scaun la nici un eveniment, petrecere cu dans si muzica latino, de societate, populara, salsa sau moderna.

– Scoala de DAns DAnceTime are experienta necesara pentru ca tu sa inveti sa dansezi, peste 10 000 de cursanti ne-au trecut pragul din anul 2005.

– locul si felul in care arata scoala de dans  unde iti petreci timpul poate fi important, de aceea la DANCETIME vei gasi 2 sali de dans noi speciale amenajate, fara praf si inghesuiala (vezi foto) cu tematica ,,relaxare,,.

– suntem usor accesibili, la 500 de metrii de statia de metrou Stefan cel Mare/Pta Romana/Pta Victoriei. Daca vii cu masina vei gasi locuri de parcare stradale!

Misiunea DAnceTime – cursuri de dans de calitate: Intr-un loc distractiv, placut si relaxant organizam, de mai bine de 12 ani, pentru toti locuitorii din Bucuresti (adulti, miri, nasi, copii, adolescenti) lectii de dans variate mixate in module de dansuri latino & dansuri de ballroom, Tango Argentinian, in grupe cu numar ideal de participanti pentru a invata. Aceste lectii se se adreseaza adolescentilor, adultiilor si celor ce se pregatesc pentru primul dans al nuntii (miri, nasi, cavaleri,d-nisoare de onoare etc).

Lucrand in grupe mici cu 10 persoane suntem siguri ca veti si invata, totodata diferentiandu-ne de celelalte cluburi de dans unde se tin cursuri cu 20-30 chiar 50 elevi/clasa, calitatea serviciilor noastre venind prin faptul ca putem trece pe la fiecare dintre cursanti in timpul orei acordand atentie felului in care se invata. O alta mare diferenta pentru toti bucurestenii ce participa la cursurile noastre este calitatea personalului, toti profesorii nostrii fiind dansatori profesionisti de dans sportiv, pedagogi excelenti, calmi si cu rabdare. Si nu in ultimul rand poate si pentru dvs conteaza sa va simtiti bine in sala de dans, sa fie caldura sau AC dupa caz, oglinzi, parchet special pentru dans ce amortizeaza socurile si preia din vibratiile din timpul dansului. Va invitam sa ne vizitati inainte de a participa si sa observati conditiile (foarte bune spune noi) in care tinem cursuri (pentru a-ti face o prima idee despre conditii vezi foto mai jos din cele 2 sali de dans).

Pe ce  dansuri inveti sa dansezi si cum sa le recunosti..

Experienta acumulata inca din anul 2005 ne-a facut sa alegem sa abordam sistematic dansul, pe nivele de dificultare si in module.

Fiecare modul contine 14 sedinte/7 saptamani, nivelurile fiind: incepatori 1&2, intermediari 1&2 si avansati. Iti recomand, sa incepi cu un modul de incepatori (iar daca prinzi greu sa combini cu orele particulare). La modulul incepatori nivelul 1 Orange – inveti 3 dansuri latino-americane: Salsa, Cha-cha-cha, Bachata si un dans de societate potrivit pentru orice nunta – Vals vienez. La modulul incepatori nivel 2-Red vom prezenta si vei invata Tango, Jive, Merengue si Vals lent. Apoi la modulele de intermediari nivelul 1&2 si avansati aprofundam ce s-a facut anterior si predam dansuri noi ca: Tango argentinian, Bachata, Samba sau Rumba. Dance Time este locul unde vii la cursuri de dansuri populare romanesti cu instructori din ansambluri de renume national: Ciuleandra, Ciocarlia.

IMG_4729

Daruieste (daruieste-ti) un cadou altfel, un curs de dezvoltare personala motrica – un curs de dans (particular/grup). Cursul este accesibil pentru oricine si adresabil oricarui nivel de dansator (incepator, intermediar, avansat). Info la receptia Scolii de dans DanceTime.

voucher cursuri de dans dancetime

 Lectii de dans in Bucuresti – Scoala de Dans DAnceTime.
Data actualizarii acestei pagini: 03.07.2019.