SCOALA DANCETIME este deschisa. 4 in 1 cu noi: te misti, te relaxezi, faci dezvoltare personala si inveti. Pentru single si cupluri oferim cursuri particulare de dans la domiciliul tau sau la noi la sala. Obiectivul nostru este revenirea la o stare de bine si continuarea vietii adaptata la conditiile bine stiute. Poti beneficia si de promotie/reducere sau lectii de dans gratuite la abonament pentru inscrieri pana la 29.04.2021.

lectii particulare de dans
lectii particulare de dans

Foto unde se tin cursuri de dans Foto receptie cursuri de dans DanceTime Dansuri pentru copii Bucuresti

Cursuri particulare cu orar flexibil 09-22, obiective flexibile (invatare, extra miscare, tonul muscular, slabire) si abonamente ce pot fi inghetate.

Idee (tips): daruieste un curs de dans cadou iar noi iti dam un voucher in schimb sa il faci cadou de sarbatori sau zile onomastice.

Locul unde se pot desfasura: la domiciliul tau (in anumite perioade) sau la noi la sala de dans (in anumite perioade).

Esentele tari se tin in sticle mici … spune o bine cunoscuta vorba. Aceasta este si esenta lectiilor private de dans social pentru adulti sau miri tinute de catre DAnceTime incepand cu anul 2005.

AVANTAJELE TALE ALEGAND ORELE PARTICULARE.  Avantajele ce ti le oferim sunt: program si numarul de sedinte flexibil saptamanal (intre 1-4 sedinte); rezultate vizibile mult mai rapid, posibilitatea de a alege ce dansuri studiezi din 30 stiluri, pastrarea tonusului muscular sau slabire, prin metoda cardio dance adaptabila tie. Imbini o activitate sportiva eleganta – dansul – cu miscarea.

beneficiile-dansului

In cadrul unei intalniri alegem pachetul personalizat ce ti se potriveste in functie de obiectivele tale, numarul de ore din abonament, data/ora de incepere a sedintelor si  locul de desfasurare (la noi / la tine acasa). Bucura-te si de un program flexibil agreat impreuna.

Lectiile particulare premium, personalizate si flexibile, de la DAnceTime sunt ideale pentru oameni fara partener si cupluri.

telefon scoala de dans dancetime, scoala de dans sector 2Contact – 0726328891 – apelabil intre orele 10.00 – 20.00 si sambata 10.00 – 18.00.

 

INCEPE SA TE MISTI PE ORICE STIL DE DANS CU DANCETIME – ALEGI SA INVETI DIN PESTE 30 DE TIPURI: dansuri de ballroom & dansuri latino & sportiv, Tango Argentinian, Salsa, Bachata, dansuri populare romanesti (da, chiar si dansuri populare romanesti gasesti la DAnceTime)

cursuri de dans grup
Cursuri de dans grup

Cine te indruma? Instructorii DAnceTime iti vor acorda toata atentia si avansezi! Ca si pregatire suntem fosti si actuali dansatori profesionisti de concursuri de dans sportiv nationale/ internationale. Daca ai nevoie de un instructor cu rabdare si calm sau unul dinamic si adaptabil la noi il gasesti! Echipa DAnceTime ofera servicii cu dans&dansatori din anul 2005, pentru orice eveniment din viata dvs-nunta, botez, party pentru ca dvs sa nu mai stati pe scaun niciodata,decat dupa ce ati obosit de la dansat.

img_20180502_144452
Daca si tu inca mai stai pe scaun vino in Studioul DAnceTime special amenajat pentru cursuri de calitate cu personal calm si cu rabdare.

telefon scoala de dans dancetime, scoala de dans sector 2Contact:

Daca doresti sa urmezi un curs de dans la DanceTime apeleaza numarul de telefon al scolii, 0726328891, oricand de luni pana vineri intre orele 10.00-20.00 si sambata 10.00-18.00.

Vom agrea impreuna o intalnire in care planificam si totodata putem finaliza inscrierea completand formular contract si achitand taxa de abonament. Dupa finalizarea intalnirii si a inscrierii va asteptam la inceperea lectiilor. Politica scolii: NOTA 1:  Nu vom face programari telefonice de lectii fara sa fie finalizata inscrierea. Nota 2: anularea si reprogramarea unei intalniri se face cu minim 24 ore, in caz contrar sedinta poate fi considerata efectuata.

lectii particulareeticheta_verde_text2eticheta_auriu-text2

LOCUL DE DESFASURARE: Lectiile se pot tine in cele 2 sali de dans ale scolii sau la domiciliul/biroul dvs (in anumite perioade ale anului – info telefonic).

lectii de dans particulare -miscare,relaxare

Aceste lectii de dans se adreseaza tuturor categoriilor sociale, fie ca sunt studenti, manageri, doctori, avocati, oameni de afaceri, parinti si/sau copii lor. DanceTime se adreseaza tuturor celor vor sa invete dans social, sa faca dezvoltare personala si sau miscare fara sa ridice greutati in sala de fitness. DanceTime se adreseaza si celor ce doresc sa isi consolideze relatia de cuplu. Fiind ore private totul va fi personalizat si adaptat nivelului dvs., nu conteaza daca ai 2 picioare stangi sau esti avansat intr-ale dansului.

Lectii necesare recomandate –  intre 2 si 4 sedinte/saptamana.

PROGRAMUL este adaptabil tie, flexibil saptamanal si se agreaza de comun acord seara, dupa amiaza sau sambata intre orele 9–22.00 si 10–16.00 (sambata).

Urmati lectii particulare de dans de la DAnceTime si atingeti alte obiective in afara invatarii cum ar fi miscare, slabire, tonus muscular fara a ridica greutati la sala de fitness, consolidarea relatiei de cuplu, cat si pentru a nu mai sta niciodata pe scaun in club sau la oricare alta petrecere/eveniment/nunta invatand repede.

Cursuri de dans DanceTime. Logo.

DESPRE DANSURILE IN CARE POTI SA TE INITIEZI. NOTA: RITMUL LECTIEI POATE FI SOFT/RELAXANT SAU CARDIO DANCE! 

Indiferent de nivelul dumnevoastra (incepator sau intermediar/avansat) puteti invata sau aprofunda peste 15 dansuri latino-americane, 20 dansuri populare, 5 dansuri de societate, dansuri de club latino precum si dansuri sportive: Tango Argentinian, Vals lent, Merengue, SalsaVals vienez, Samba, Rock`n`roll, Cha-cha-cha, Bachata,Tango european, Rumba, Passo-Doble si chiar Flamenco. Ritmul lectiei poate fi soft sau de cardio dance!!

Tipuri de abonamente – lectii particulare personalizate:

Abonamentul Lotus Fun&Joy* – miscare si dans in mod frecvent -sunt abonamente de 24 sedinte, 36 sedinte, 48 sau 96 sedinte – includ reduceri si lectii bonus. Ele sunt potrivite pentru miscare in mod frecvent, imbinarea utilului cu placutul si ca sa nu mai stati niciodata pe scaun la petreceri, baluri, nunti sau diferite evenimente sociale. Cu aceste pachete va vom invata peste 25 stiluri de dans (latino,salsa, de societate, tango, vals, bachata, disco, populare sau dans modern) sau puteti folosi aceste pachete pentru nunta dumnevoastra invatand coregrafii personalizate si colaje. In plus “Lotus” include sugestii pentru diete si lectii de dans cu randament crescut pentru un tonus excelent. Daca sunteti in forma fizica putem suplimenta durata sedintei cu 30 sau 60 minute.

NOTA: Oferim posibilitatea de inghetare a abonamentului daca vei merge in concediu, nu vei pierde nici o sedinta.

NOTA: Consultanta gratuita si oferte personalizate oferim in cadrul unei intalnirii si vizite la studioul nostru din zona Perla-Dorobanti.
incepe din timp valsul mireseiAchitarea lectiilor se face in avans la inscriere, cu cateva zile inainte de incepere (numerar sau virament bancar date de cont in pagina de contact). Anularea si reprogramarea unei lectii se face cu 24 ore inainte.

 nu lasa pe maine ce poti face aziCALCAT PE PICIOR CU TEXT Lectii particulare de dans – Scoala de Dans DANCETIME